O NAS

 

 

 

DLA KOGO PROJEKTUJEMY?

Szyjemy dla wszystkich, którzy szukają rzeczy pięknych i niebanalnych. Dla tych, którzy szukają swojego stylu i chcą czerpać inspirację z tego, co ma do zaoferowania polski design – ten współczesny i ten dawny, ludowy. Dla tych, dla których hasło „polski produkt”  ma znaczenie. Dla tych, którzy cenią jakość i precyzję wykonania. Nasze projekty są egalitarne: pasują każdemu, niezależnie od wieku i płci; są też elitarne: wyróżniają się na tle sieciówek i masowej produkcji.

 

 

 

 

 

DLACZEGO?

Matuula powstała z chęci połączenia dwóch stylów życia, które są w nas obecne – miejskiej nowoczesności i zakorzenienia w tradycji. Uwielbiamy aktywne życie, któremu sprzyja wiecznie pulsująca energia miasta. Fascynuje nas kreatywność naszego pokolenia, która upewnia nas, że „jutro” będzie jeszcze lepsze niż „dziś”. Jednocześnie szukamy nici, które łączą nasze „dziś” z „wczoraj”. Szukanie ciągłości wczoraj-dziś-jutro jest podstawą naszego postrzegania rzeczywistości. Zaglądamy do naszych rodzinnych domów w poszukiwaniu przedmiotów, które opowiadają o naszych korzeniach i tradycji. Odnajdujemy je w zakurzonych, ozdobionych kwiatami filiżankach, które stoją w kuchniach naszych mam. W ażurowych serwetach, pieczołowicie wydzierganych rękami naszych babć. W krakowskich strojach, które jako dzieci zakładaliśmy w świąteczne dni. W Matuula chcemy zainspirować Was do podobnych poszukiwań i do twórczego przekształcania tradycyjnych wzorów.

 

 

 

 

 

 

NASZA IDEA

Produkty Matuula są odzwierciedleniem naszego myślenia o modzie. Strój spełnia nie tylko funkcję pragmatyczną, ale także wyraża nas. Mówi o naszym sposobie życia, pasjach, inspiracjach, kulturze. Dlatego cenimy ludzi, którzy mają swój niepowtarzalny i niebanalny styl.

Matuula proponuje nowe spojrzenie na ethno-fashion:

  • dostrzegamy i inspirujemy się fantastycznym tradycyjnym polskim wzornictwem (#polish design)
  • czerpiemy z doświadczenia naszych babć – każdą rzecz wykonujemy z sercem i z dbałością o szczegóły (#precyzja)
  • szukamy oryginalnych wzorów (#odpominamy-zapomniane)
  • umieszczamy tradycję w nowym kontekście (#przetwarzamy)
  • wyciągamy folklor na ulicę (#folk street fashion)
  • tworzymy eklektyczny styl i nie boimy się nowatorskich rozwiązań (#eksperymenty)
  • odczarowujemy folklor – chcemy, aby kojarzył się z czymś więcej niż cepelia, pokazujemy jego subtelne piękno (#Polskanajpiękniejsza)

Matuula to nie tylko sklep. To również idea, która się za nim kryje i motywuje nas do pracy. Zależy nam, aby nasze produkty składały się z dwóch elementów: fizycznego, czyli designerskiego ubrania z haftem oraz niematerialnego, czyli szczypty wiedzy o wykorzystanym wzorze i regionie, z którego pochodzi. Te dwa komponenty decydują o wyjątkowym charakterze naszych wyrobów.

Zespół matuula.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/* */
matuula.pl
Facebook Google Twitter
Sklep internetowy Shoper.pl