O NAS

 

 

NOWOCZESNE UBRANIA W STYLU FOLK - DLA KOGO PROJEKTUJEMY?

 

Szyjemy dla wszystkich, którzy szukają rzeczy pięknych i niebanalnych. Dla tych, którzy szukają swojego stylu i chcą czerpać inspirację z tego, co ma do zaoferowania polski design– zarówno współczesny, jak i związany z modą ludową. Czy hasło „polski” ma dla Ciebie znaczenie? Cenisz jakość oraz precyzję wykonania? Nasze projekty są egalitarne, a jednocześnie elitarne: pasują każdemu niezależnie od wieku czy płci, a przy tym wyróżniają się na tle masowej produkcji odzieży w stylu folk dostępnej w sieciówkach.

 

 

 

 

 

DLACZEGO ZAJMUJEMY SIĘ DAMSKĄ I MĘSKĄ MODĄ FOLK?

Matuula powstała z chęci połączenia dwóch obecnych w nas stylów życia – miejskiej nowoczesności i zakorzenienia w tradycji mody polskiej. Uwielbiamy aktywne życie, któremu sprzyja wiecznie pulsująca energia miasta. Jesteśmy zafascynowani kreatywnością naszego pokolenia, która zapewnia nas, że jutro będzie jeszcze lepsze niż dziś. Jednocześnie szukamy nici łączących „dziś” z „wczoraj”. Szukanie ciągłości czasowej jest podstawą naszego postrzegania rzeczywistości. Zaglądamy do naszych domów rodzinnych w poszukiwaniu przedmiotów opowiadających o korzeniach. Odnajdujemy je w zakurzonych, ozdobionych kwiatami filiżankach, które stoją w kuchniach naszych mam. W ażurowych serwetach, pieczołowicie wydzierganych rękami naszych babć. W ubraniach w stylu ludowym zakładanych w dzieciństwie w dni świąteczne. W Matuuli chcemy zainspirować Was do podobnego działania, a także twórczego przekształcania dawnych rozwiązań w nowoczesną modę folkową

 

 

 

  

 

JAKA IDEA PRZYŚWIECA NAM PRZY TWORZENIU DESIGNERSKICH UBRAŃ FOLKOWYCH

Nowoczesna odzież folk szyta w Matuuli jest odzwierciedleniem naszego myślenia o modzie. Strój spełnia bowiem nie tylko funkcję pragmatyczną, ale także wyraża osobowość człowieka. Mówi o jego sposobie życia, pasjach, inspiracjach, kulturze. Z tego względu cenimy ludzi, którzy mają własny niepowtarzalny i niebanalny styl.

Matuula proponuje nowe spojrzenie na modę etno:

  • inspirujemy się fantastycznym tradycyjnym polskim wzornictwem (#PolishDesign),
  • czerpiemy z doświadczenia naszych babć – każdy produkt wykonujemy z sercem i dbałością o szczegóły (#precyzja),
  • szukamy oryginalnych wzorów (#OdpominamyZapomniane),
  • umieszczamy tradycję mody folkowej w nowym kontekście (#przetwarzamy),
  • tworzymy uliczną modę folk (#FolkStreetFashion),
  • nie boimy się nowatorskich rozwiązań eklektycznego stylu (#eksperymenty),
  • odczarowujemy folklor, by nie kojarzył się wyłącznie z Cepelią, lecz ujawnił swe subtelne piękno (#PolskaNajpiękniejsza).

Wnosimy modę ludową na nowy poziom. Matuula to bowiem nie tylko sklep, ale również idea, która się za nim kryje i tym samym motywuje nas do pracy. Zależy nam, aby nasze produkty składały się z dwóch elementów: fizycznego, czyli designerskich ubrań folkowych oraz niematerialnego, czyli szczypty wiedzy o wykorzystanym w sklepie wzorze i regionie, z którego pochodzi. Te dwa komponenty decydują o wyjątkowym charakterze naszych wyrobów.

Zespół matuula.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
matuula.pl
Facebook Google Twitter
Sklep internetowy Shoper.pl